Ez van…

Kányádi Sándor

Isten háta mögött

üres az istálló s a jászol
idén se lesz nálunk karácsony
hiába vártok
nem jönnek a három királyok
sok dolga van a teremtőnek
mindenkivel ő sem törődhet
messzi a csillag
mindenüvé nem világíthat
megértjük persze mit tehetnénk
de olyan sötétek az esték
s a szeretetnek
hiánya nagyon dideregtet
előrelátó vagy de mégis
nézz uram a hátad mögé is
ott is lakoznak
s örülnének a mosolyodnak

Ezt a bejegyzést a MyOpera blogomról helyeztem át ide.

tovább

Az órák órája

Az órák suhannak – nagy vörös vekkerek.
Mint kutyák ugatnak az idők és terek.
Fákon át világol hangja egy trolinak;
S lelkileg kirámol szeme egy prolinak.

Életünk hintáján hintázunk untalan,
Míg létünk utcáján kóborlunk úttalan.
Átlépünk időket és talán tereket.
Elveszünk egy nőt, de folyton csak tereget.

Ezt a bejegyzést a mákostészta című blogomról helyeztem át ide.

tovább